10 rzeczy na których możesz oszczędzić

Niemal każdy człowiek lubi mieć pieniądze. Dlatego też, po raz kolejny publikujemy artykuł w kategorii „Oszczędzanie” i radzimy – jak efektywnie oszczędzać pieniądze. Tym razem sporządziliśmy zestawienie, które powie Ci gdzie możesz oszczędzić najwięcej pieniędzy.

Rzecz jasna, jest to artykuł poglądowy. Wszakże, każdy wydatkuje zarobione pieniądze inaczej. Nie mniej jednak, jesteśmy przekonani, że większość z naszych czytelników będzie mogła wyciągnąć wnioski z poniższych treści i oszczędzić naprawdę sporo pieniędzy.

 1. Rachunki za telefon.

  Oferta telefonii komórkowej stale ewoluuje. Rozmowy, smsy i mmsy są coraz tańsze, dzięki czemu rachunki za telefon nie są zbyt wysokie. Stanowią jednak stały, miesięczny koszt, który można obniżyć nawet o połowę! Sprawdź aktualne oferty i zmień operatora na tańszego. W dzisiejszych czasach spokojnie i za darmo przeniesiesz swój stary numer.

 2. Rachunki za paliwo
  Wysokie ceny paliwa sprawiają, że zostawiamy naprawdę sporo pieniędzy na stacjach benzynowych. Zastanów się – jak możesz zaoszczędzić na paliwie. Czy nie lepiej jest korzystać z komunikacji miejskiej lub roweru? A może opłacalne będzie „zagazowanie” auta? Zweryfikuj wszystkie opcje, a zobaczysz, że Twoje wydatki na paliwo ulegną zmniejszeniu.
 3. Rachunki za media
  Prąd, woda, gaz i media… to wszystko sporo kosztuje. I choć miesiąc w miesiąc wysyłamy spore kwoty do zakładu energetycznego, wydziału wodnego czy gazowni to rzadko kiedy zastanawiamy się nad oszczędzaniem. To spory błąd, który może nas naprawdę wiele kosztować. Zachęcamy do wykorzystania lepszych ofert (np. zmiana dostawcy prądu) i oszczędzania. W skali miesiąca można zmniejszyć opłaty nawet o 100 złotych.
 4. Zakupy spożywcze
  Każdy z nas realizuje zakupy spożywcze. Pozostawiamy sporo pieniędzy w sklepikach, marketach, supermarketach. Jak tu oszczędzić? Bardzo prosto! Wystarczy sporządzić listę zakupów i pojawiać się w sklepie tylko raz w tygodniu. Wszakże, unikniemy wtedy niepotrzebnych wydatków.
 5. Fast-foody
  Polacy uwielbiają jeść na mieście. Niestety, jest to całkiem kosztowne. Obiad dla jednej osoby wraz z napojami to wydatek rzędu 20 złotych. Za tyle, ugotować można posiłki dla kilkuosobowej rodziny. Dlatego – zrezygnuj z tej smacznej, acz nie zdrowej żywności.
 6. Alkohol
  Codzienne dwa piwka na wieczór? Drink przed snem? O tak! Polacy są na czwartym miejscu w Europie pod względem ilości spożywanego alkoholu. Ten niechlubny ranking daje sporo do myślenia. Na tym można naprawdę wiele oszczędzić – po prostu rezygnując z picia. Korzyści są dwie: sporo pieniędzy w portfelu i lepsze zdrowie.
 7. Papierosy
  Choć raporty GUSu są bardzo optymistyczne (liczba palaczy stale maleje) to nadal, w pewnych środowiskach odsetek palaczy jest bardzo duży. A przecież paczka papierosów kosztuje ponad 10 złotych. Gdybyś tak zrezygnował/a z palenia to w skali miesiąca zyskać możesz kilkaset złotych, a w skali roku kilka tysięcy złotych.
 8. Ubrania
  Zrób przegląd swojej szafy. Dokonaj spisu swoich rzeczy i zobacz czego naprawdę potrzebujesz, zanim pojedziesz na kolejne zakupy. Wielu z nas, kupuje sporo ciuchów, które są po prostu niepotrzebne. Zastanów się czy stać Cię na to, aby kupować rzeczy, które założysz raz czy dwa. Tutaj możliwość oszczędzania jest naprawdę duża.
 9. Środki chemiczne
  To naturalne, że człowiek przywiązuje się do pewnych marek i korzysta z nich mimo znacznie wyższej ceny. Warto jednak czasami zastanowić się czy po prostu nie przepłacamy. Na YouTube oraz innych serwisach z filmami video, wielu autorów dokonuje ciekawych porównań tanich i drogich produktów chemicznych. Warto się z nimi zastanowić – nie zawsze droższe, musi oznaczać lepsze.
 10. Prezenty
  Uwielbiasz robić prezenty? Jeśli tak… to tutaj możesz wiele zaoszczędzić. Po prostu planuj swoje zakupy znacznie wcześniej. Dawać jest fajnie, ale tylko wtedy, gdy nie jest to bolesne dla naszego budżetu. Oczywiście nie chcemy zniechęcać do zakupu prezentów, ale czasem po prostu warto się zastanowić czy ktoś faktycznie doceni nasz trud i starania.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*